ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15475284
*
nr 1547 5284
Spegel
Sengustaviansk, 106x48 cm
Kondition: senare glas
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2023
kl 20:11:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 11:08:35
1
Vinnande bud
12/6 14:13:09
2
1.600 kr
12/6 14:13:09
1
1.700 kr (Budbetjänt)
12/6 14:13:28
2
1.800 kr
12/6 14:13:28
1
1.900 kr (Budbetjänt)
12/6 14:13:39
2
2.000 kr
12/6 14:13:39
1
(budbetjänt)
12/6 15:46:13
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Kondition: senare glas
Läs om budbetjänten
nr 1547 5284
Spegel
Sengustaviansk, 106x48 cm
Kondition: senare glas
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/6 11:08:35 | 1 | Vinnande bud |
| 12/6 14:13:09 | 2 | 1.600 kr |
| 12/6 14:13:09 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 12/6 14:13:28 | 2 | 1.800 kr |
| 12/6 14:13:28 | 1 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
| 12/6 14:13:39 | 2 | 2.000 kr |
| 12/6 14:13:39 | 1 | (budbetjänt) |
| 12/6 15:46:13 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:12



